eBay: jak rozpocząć sprzedaż na zagranicznym eBay?
eBay-UK-jak-rozpocząć-sprzedaż-na-zagranicznym-eBay-600x360

eBay to idealna możliwość sprzedaży swoich produktów na całym świecie. Sprzedaż w zagranicznych serwisach eBay UK, eBay DE lub eBay USA jednak nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść ogromne zyski! Jeżeli chcesz zwiększyć obroty swojej firmy nawet o 300% i rozpocząć ekspansję swoich produktów w eBay UK, eBay DE lub eBay USA – skorzystaj z ogromnego potencjału globalnego serwisu eBay.

eBay trzeba poznać. Chcesz rozpocząć sprzedaż produktów w eBay UK, eBay DE lub eBay USA? Sprawdź, jakie kroki musisz podjąć, aby Twoje produkty zaczęły być widoczne za granicą.

Trudno znaleźć drugi portal aukcyjny z tak dużym zasięgiem i możliwościami w Internecie, jak eBay. Znajduje się tam ponad 200 mln użytkowników z całego świata, z czego największą grupę odbiorcą stanowią kupujący z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Dla porównania najpopularniejsza platforma sprzedażowa w Polsce – Allegro – chwali się obecnie wynikiem 20 mln zarejestrowanych użytkowników. eBay to ponad 10 razy więcej potencjalnych klientów od polskiego portalu. Serwis obecnie działa w 37 krajach i wciąż rośnie, co oznacza, że dotarcie miliona nowych konsumentów rozwinie Twój biznes i zwiększy zyski. 

Jak rozpocząć sprzedaż w serwisach eBay USA, eBay DE, eBay UK?

Rozpoczęcie sprzedaży na rynku międzynarodowym (w serwisach eBay UK, eBay DE lub eBay USA) jest bardzo proste – jednak wyjątkowo czasochłonne. Wszystko przez restrykcyjny regulamin serwisu i skupienie na bezpieczeństwie kupujących. Krok po kroku omówimy od czego zacząć.

Krok 1. Rejestracja i przygotowanie aukcji

Możesz rozpocząć tworząc konto na polskiej witrynie serwisu – eBay.pl. Później czeka Cię weryfikacja tożsamości. Portal uwzględnia wiele metod, także możesz wybrać najbardziej dogodny dla siebie. Można to zrobić za pomocą karty kredytowej, telefonu lub listu. Pamiętaj także o zintegrowaniu się z kontem PayPal. Serwis jest dużo bardziej popularny zagranicą i większość klientów spoza Polski będzie chciała płacić jedynie przez niego. Uzupełnij profil o dane kontaktowe, opisz krótko czym zajmuje się firma (ważne!) oraz wstaw dobrej jakości logo sklepu.

Następnie wystaw swoje produkty zgodnie z zasadami obowiązującymi w serwisie i… uzbrój się w cierpliwość. Niestety, ale aby Twoje przedmioty były widoczne zagranicą, musi upłynąć 90 dni od daty sprzedaży pierwszego przedmiotu. W tym czasie będziesz miał dodatkowe zadanie – konieczne będzie zebranie 10 pozytywnych komentarzy z 10 różnych kont. Nie dziw się – eBay  (w szczególności eBay UK) to strona prokonsumencka, dlatego tak duży nacisk kładzie się na wykrywanie nieuczciwych sprzedawców. Nie mniej jednak, to świetna okazja do poprawienia wizerunku swojego sklepu już na starcie oraz dodatkowy czas na pozyskanie wartościowych klientów. Istotna rzecz – nie kombinuj z fake kontami. Pamiętaj, że ponosisz odpowiedzialność za zgodność transakcji z prawem obowiązującym na terenie kraju sprzedawcy i kupującego.

Krok 2. Wystaw aukcje zagranicą

Jeżeli mięły upragnione 3 miesiące – wybierz sposób publikacji swoich przedmiotów. Sprzedaż za granicę dzieli się na na dwa rodzaje – podstawowa i zaawansowana. Poniżej znajduje się porównanie sprzedaży na eBay.pl (z ustawieniem widoczności produktów zagranicą) oraz bezpośrednia sprzedaż w zagranicznym serwisie (np. eBay.de). Polecam wybrać drugą opcję, jeżeli mówisz w języku obcym w stopniu komunikatywnym – bez problemu poradzisz sobie z wystawieniem przedmiotu i dalszą ewentualną obsługą klienta. Zalet tego wyboru jest zdecydowanie więcej.

Jak rozpocząć sprzedaż w eBay UK, eBay USA lub eBay DE?

Przetłumacz opisy swoich aukcji oraz zoptymalizuj treść pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Od czerwca 2017 r. eBay wraz z aktualizacją regulaminu wprowadził weryfikację opisów według zasady „,mobile first”. Pamiętaj, że trend zakupowy zmierza w kierunku omni-chanel. Nie każdy rozpoczyna i kończy zakup na tym samym urządzeniu. Można przejrzeć oferty na komórce jadąc tramwajem, by wieczorem sfinalizować zakup na laptopie.

Krok 3. Zadbaj o opinię sprzedawcy

Każdy przedsiębiorca wie jak ważna jest opinia klientów o swojej firmie. Pozwolą Ci się wyróżnić wśród konkurencji oraz przekonać do siebie nowych klientów. Największym wyróżnieniem za wyniki sprzedażowe w serwisie jest status Najlepszego Sprzedawcy. Musisz uzyskać minimum 98% pozytywnych opinii oraz posiadać konto przez 90 dni. Ponadto na koncie musisz sfinalizować 100 transakcji na kwotę łączną powyżej 1000 USD. To trudne, ale możliwe. Nagrodą dla sprzedawcy eBay jest 20% zniżka na prowizje w serwisie oraz odznaka przy nazwie konta. Klienci to widzą i zdecydowanie chętniej kupują u Ciebie – jest o co walczyć.

Sprzedajesz swoje produkty na niemieckim, amerykańskim lub brytyjskim eBay? Daj znać w komentarzu!

Powiązane posty

Zostaw komentarz