Cześć! Trochę się działo w tym tygodniu w świecie social media, dlatego ruszamy z serią prasówek, które przybliżą wam newsy z ostatnich dni.

1. Praktyczne info o nowych funkcjach apek w SM
? Wszystko się teraz zmienia, nawet algorytm LinkedIn – Lepsze dopasowanie treści do użytkowników

LinkedIn ma na celu jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Dzięki zmianom ma poprawi się ilość prowadzonych dyskusji, szczególnie na profilach osób często publikujących treści. Najważniejsze jest to, że już niedługo najbardziej promowani w newsfeedzie będą nie ci, których posty wzbudzały największe zainteresowanie, a ci, którzy publikują treści dużo częściej, niż reszta.

Wszystko się teraz zmienia, nawet algorytm LinkedIn - Lepsze dopasowanie treści do użytkowników


Schemat dopasowywania strony głównej. Źródło: engineering.linkedin.com

? Więcej informacji

? Instagram daje możliwość szybkiego tworzenia grupowych czatów dzięki InstaStory

Już możecie znaleźć nową naklejkę „CHAT” podczas tworzenia Story na Instagramie. Gdy dodacie ją do swojego zdjęcia/wideo – inni użytkownicy klikając w to będą mogli dołączać do grupowego czatu, żeby, np. umówić się na spotkanie w miejscu, w którym jesteś. Można to wykorzystać na wiele sposobów – wiele firm może dzięki temu narzędziu przeprowadzać szybkie analizy pomysłów pytając swoją publiczność szybko i bezpośrednio o zdanie w danej kwestii.

? Więcej informacji

? Wyciszanie wybranych powiadomień na Facebooku

Już możemy wybrać o czym i w jaki sposób chcemy być informowani na Facebooku. Zdecydowanie pomoże to w lepszym skupianiu się na pracy, zamiast ciągłym sprawdzaniu przychodzących co chwilę powiadomień, w szczególności jak nie wiemy, czy to coś ważnego, czy tylko mała zmiana na dawno zapomnianej grupce…

? Więcej informacji

? Firmy na LinkedIn mogą dodać przyciski ”Call To Action” do swojej strony

Strony firmowe na LinkedIn mogą dodawać przyciski nawołujące do działania. Aż dziwne, że zostały one dodane tak późno w porównaniu z innymi podobnymi aplikacjami.

? Więcej informacji 

? Reklamy na Instagramie w sekcji explore

? Instagram zauważa potencjał w jednym z częściej odwiedzanych miejsc w swojej aplikacji. Chyba uznał, że wprowadzenie tam reklam będzie dobrym pomysłem, bo już zaczął testy i powolne wdrażanie planów w życie. A Wy co o tym sądzicie?

? Więcej informacji 

? Publikacji wyłącznie dla największych fanów strony – Facebook testuje nowe sposoby kierowania postów

Jak zwykle Facebook nie śpi i testuje nowe rozwiązania. Tym razem postanowił zadziałać z postami na stronach i targetowaniem. Wąskie grono testerów ma już możliwość sprawdzenia publikacji postów kierowanych tylko do osób, uznanych przez algorytm za największych fanów.

? Więcej informacji 

2. Info ze świata SM
? Dlaczego żadna z aplikacji Facebooka nie działała W ŚRODĘ?

Facebook wyjaśnia, że to problem wywołany podczas rutynowej kontroli sprawności systemu przyczynił się do zakłóceń aplikacji Facebook, Instagram i WhatsApp.

? Więcej informacji

? Google pokaże nam poziom zatłoczenia w autobusie, na który czekamy.

Google Mapy nie przestają zaskakiwać – będziemy mogli sprawdzić z małym wyprzedzeniem, jak bardzo zatłoczony będzie autobus czy pociąg na który czekamy.

? Więcej informacji

? YouTube zmienia regulamin. Teraz poniżej 18 lat musisz mieć na niego zgodę rodzica?

YouTube ostro zabiera się za osoby niepełnoletnie, aby ochronić je przed oglądaniem nieodpowiednich dla nich treści.

? Więcej informacji

3. Porady/Informacje/Statystyki/Infografiki – SM/ E-commerce/Marketing
?9 porad o tym jak powinno się nagrywać smartfonem.

Krótki, pełen mięcha poradnik, od Marka Wołynka dla Sprawnego Marketingu, o tym jak prawidłowo nagrywać telefonem. 9 Praktycznych porad od specjalisty.

? Więcej informacji

?26 pomysłów na działania marketingowe dla MŚP.

Pod linkiem znajdziecie 26 kreatywnych pomysłów na ciekawy marketing w swojej firmie. Głównie pomysły kierowane są do małych przedsiębiorstw, ale te średnie być może też znajdą coś dla siebie 🙂

?Więcej informacji

? Na koniec łapcie 2 infografiki pokazujące siłę e-mail marketingu i user generated contentu:

? Grafika 

? Grafika 

Podobało się? Daj znać w komentarzu! 🙂

Powiązane posty

Zostaw komentarz