5 najlepszych filmów o Social Media

Social Media zmieniły na zawsze sposób komunikacji ludzi na całym świecie. Stale badamy pozytywne i negatywne aspekty wpływu mediów społecznościowych na nasze życie. Z tego powodu powstało wiele interesujących filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych.

Poniżej znajdziecie zestawienie 5 najlepszych filmów o Social Media 👇

1. The Social Network (2010)

Myślę, że tego filmu nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. The Social Network to klasyk tematyki mediów społecznościowych z 3 Oscarami na koncie za wybitny scenariusz adaptowany, muzykę oraz montaż. Film opowiadający narodziny najpopularniejszego portalu społecznościowego to dla niektórych dzieło wybitne. Historia Marka Zuckerberga to idealny materiał na pełnometrażowy film – znajdziemy w nim geniusza, odwagę, młodość, pieniądze, sukces, przyjaźń i zdradę. Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy jeszcze nie widzieli.

2. Catfish (pl. Sum) (2010)

Catfish to historia ukazująca zmiany zachodzące w naszym społeczeństwie oraz rewolucję w komunikacji, w której centrum właśnie jesteśmy. W filmie zobaczymy opowieść o Nev’ie, 24-letnim fotografie z Nowego Jorku, który nawiązuje tajemnicze relacje przez Facebooka z rodziną ośmioletniej Abby. To taki „The Social Network” z innej strony. Polecam.

3. Disconnect (pl. Rozłączeni) (2012)

Disconnect opowiada bardzo ciekawą historię kilku postaci walczących o prawdziwe relacje międzyludzkie w czasach zdominowanych przez wirtualną rzeczywistość. Poznajemy losy nastolatka Kylea, który zarabia siedząc przed kamerą internetową; parę, która po doświadczeniu osobistej tragedii ma problemy z wzajemną komunikacją oraz Bena – ofiarę cyberprzemocy. Film porusza temat braku zrozumienia ludzi w cyfrowym świecie wypełnionym elektroniką i ogólnodostępnym Internetem. 

4. We Live in Public (pl. Wszystko na widoku) (2009)

Kolejna ciekawa pozycja na liście. We Live in Public był wyświetlany sześć razy na Festiwalu Filmowym w Sundance (został wyróżniony nagrodą Grand Jury Prize w amerykańskiej kategorii filmów dokumentalnych). Historia przedstawia życie pioniera Internetu Josha Harrisa, który za pomocą kontrowersyjnych eksperymentów bada wpływ mediów społecznościowych na ludzkie zachowania

5. #chicagoGirl: The Social Network Takes on A Dictator (pl. #chicagoGirl: Facebookowa rewolucja) (2013)

#chicagoGirl to fascynująca opowieść nastolatki, która w sypialni na przedmieściach Chicago korzysta z mediów społecznościowych, aby pomóc ludziom obecnym podczas rewolucji w Syrii. Uzbrojona tylko w Facebooka, Twittera, Skype’a i telefony z aparatem, pomaga społeczności w Damaszku i Homs przetrwać tragedię. Gdy rewolucja nabiera tempa, każdy musi jednak podjąć decyzję: walczyć z karabinem w ręku, czy za pomocą Facebooka

Jaki jest Twój ulubiony film o mediach społecznościowych? Znasz inny tytuł godny polecenia? Napisz w komentarzu! 🙂